Масові порушення під час передвиборчої компанії фіксуються на Вінниччині

Як відомо, 21 липня в Україні відбудуться вибори до Верховної Ради України. Як в регіоні до них готуються правоохоронці, йшлося сьогодні, 9 липня, на прес-конференції в прес-центрі ГУНП у Вінницькій області, повідомляє Vlasno.info. Об этом сообщает v-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Згідно із даними ЦВК, в Україні балотується у нардепи 3163 кандидати. Серед них 108 – у нашій області.

– 55 кандидатів у народні депутати на Вінниччині висунуто партіями, 52 – самовисуванці. По одному кандидату раніше було скасовано реєстрацію, – каже заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП у Вінницькій області Олексій Заверуха.

Сьогодні на Вінниччині поліція отримала 91 повідомлення щодо 75 фактів можливих порушень під час проведення передвиборчої компанії позачергових виборів народних депутатів України.

– Вже розглянуто 44 справи, складено 6 адмінпротоколів. Винні особи будуть протягнуті до відповідальності за рішеннями суду. Також по 40 повідомленням відбувається додаткова перевірка, аби дати правову оцінку діям осіб, – інформує Олексій Заверуха.

olexsiy zaveruha

В законодавстві встановлено 26 заборон щодо проведення передвиборчої агітації. У разі виявлення цього винні особи у різних випадках можуть притягуватися як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

Моніторинг правопорушень поліції допомагають здійснювати свідомі громадяни та представники громадської організації «Опора» (здійснює громадський контроль за дотриманням виборчого процес). Найбільше порушень – «за вироблення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації».

– Йдеться про відсутність на агітаційних матеріалах інформації щодо тиражу, відповідальної особи та установи, яка здійснює друк. Сюди входять листівки і агітаційні білборди в нашій області, – продовжує Олексій Заверуха.

Поліція вже склала кілька протоколів щодо порушень під час передвиборчого процесу. Зокрема, у Гайсинському районі, Ямполі, Ладижині, Хмільнику тощо.

Читайте також:
У двох виборчих округах на Вінниччині ЦВК «зняли» кандидатів у нардепи.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

Фото: Михайло Шахов


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/gromada/vibori/item/30868-masovi-porushennia-pid-chas-peredvybo”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя